خانه / باطری لیفتراک / آموزش شناخت انواع درایور در تعمیر لیفتراک برقی

آموزش شناخت انواع درایور در تعمیر لیفتراک برقی

شرکت فورک لیفت باطری  نمایندگی انحصاری باطری لیفتراک برقی espex  با گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش ده ساله میباشد. شرکت espex ایتالیا یکی از اصلی ترین تولید کنندگان و نمایندگی باطری لیفتراک برقی (forklift battery) می باشد که تمام تنوع مدل های باطری لیفتراک DIN  و باتری لیفتراک PZB  را تولید می کند. باطری های تولیدی شرکت espex به همراه تجهیزات جانبی به مشتریان ارایه می گردد تا بیشترین بازدهی برای مصرف کننده داشته باشد. همچنین باتری های لیفتراک espex بر اساس نیاز مشتریان با مناسب ترین قیمت باطری لیفتراک به مشتریان ارائه می گردد.

نوع ساختار باتری لیفتراک ها تا این لحظه معمولا  باطری سرب اسید بوده و باطری های بدون نیاز به نگهداری یا در اصطلاح عام، باطری ژله ای به دلایل فنی در لیفتراک برقی قابل استفاده نیست لیکن برخی شرکت های تولید کننده در صنعت باطری اقدام به ساخت این نوع باتری نموده اند که به دلیل قیمت بسیار زیاد و طول عمر کم در بازار با استقبال مواجه نشده اند .

آموزش شناخت انواع درایور در تعمیر لیفتراک برقی

تفاوت اصلی در کنترل حرکت لیفتراک برقی و آموزش شناخت انواع درایور در تعمیر لیفتراک برقی:

A- لیفتراک برقی با درایور المنتی

B- لیفتراک برقی با درایور تریستوری

C- لیفتراک برقی با درایور ترانزیستوری

لیفتراکهای برقی المنتی چگونه کار میکند و در تعمیر لیفتراک برقی المنی چه نکاتی باید رعایت شود؟

در لیفتراکهای برقی المنتی – کنتاکتوری جهت کنترل حرکت از ترکیب کنتاکتور و چند قطعه مقاومت وات بالا جهت پایین آوردن جریان روی الکتروموتورها استفاده میگردد.

حرکت این لیفتراکها هرقدر قابل کنترل تر شود شدیدا بستگی به تعداد این مقاومتها دارد. که به ترتیب با فشردن پدال در مرحله اول تمامی مقاومتها در مدار قرار میگیرد.

لیفتراک برقی در پایین ترین مد حرکتی عمل میکند به ترتیب اولین مقاومت با فشردن بیشتر پدال کنار میرود و سرعت چرخش الکتروموتور بیشتر میشود.

 اینکه نهایتا تمامی مقاومتها کنار میروند و تنها بین تمام توان باطری و الکتروموتور دی سی DC کنتاکتور جهت باقی میماند و الکتروموتور به نهایت گشتاور و دور خود باتوجه به شیب محل استفاده از لیفتراک برقی و وزن بار میرسد.

1- سوییچهای استفاده شده در پدال کنتاکتورهای انتخابگر المنت ها را تعویض میکنند یعنی خاموش و روشن میکنند .

2- کنتاکتور چنجر در این سیستم با اهرم جهت یا Direction کار میکند. یعنی جهت حرکت الکتروموتور با تعویض جهت جریان در سیم پیچ فیلد صورت میپذیرد. الکترو موتور میبایستی تحریک سری یا تحریک ثابت باشد.

مزایای استفاده از درایور المتی-کنتاکتوری در لیفتراک برقی:

1- تعمیر لیفتراک برقی المنت ارزان تراست بودن به دیگر لیفتراکهای برقی با بر های تریستوری و ترانزیستوری.

2- ایرادیابی این سیستم آسان میباشد.  در صورت اجبار میتوان از زیر سیستم های درایور المنتی فاکتور گرفت.

3- نیاز به نیروی ماهر جهت تعمیر لیفتراک برقی المنتی وجود ندارد.

معایب درایور المنتی در کنترل دور موتور لیفتراک برقی:

1- کنترل ناقص حرکت زیرا درایور به صورت پله ایی با تقسیم ولتاژ با اختلاف هر پله زیاد عمل میکند.

2- تلفات درایور النمتی چه در مقاومت ها و چه در الکتروموتور بسیار بالاست یعنی تخلیه باطری سریع میباشد.

3- پایین آمدن عمر باطری بعلت مصرف بالای ضربه ایی.

4- الکترو موتور هیدرولیک در این سیستم ها حتما با کنتاکتور سوییچ میکند.

5- نرخ بالای خرابی تیغه های تمامی کنتاکتور ها دی سی.

لیفتراک برقی با درایور تریستوری:

به این نوع از لیفتراک برقی به علت اینکه از تریستور به عنوان قطعه اصلی سوییچ زنی استفاده میگردد تریستوری میگویند.

عمده استفاده از این درایورها مابین سالهای 1980 میلادی تا 1995 میلادی میباشد.

حتما از کارتهای آنالوگ یا دیجیتال در کنترل تریستور اصلی با توجه به سر حد تکنولوژی در زمان ساخت لیفتراک برقی استفاده میگردد.

این درایور میتواند آپشنال عمل کند سیستم ایمنی حفاظتی از زیر سیستم ها میتواند در آن تعریف گردد.

در مدل های بالاتر درایورهای تریستوری که توسط کارتهای دیجیتال کنترل میشوند. آپشنهای لاکپشتی-خرگوشی حرکت و بالا بردن وپایین آوردن توان بالابری و حرکت کنترل دور الکتروموتورها و نیز گشتاور آنها در دسترس بوده. در این نوع کنترل گزارش خطا نیز نمایش داده میشود.

و با رجوع به منوالهای این لیفتراکهای برقی میتوان اقدامات مقتضی را جهت رفع ایراد و تعمیر لیفتراک برقی انجام داد.

نکته: تریستور المانی است ساخته شده از عناصر نیمه هادی مانند ژرمانیوم و سیلسیوم که از نظر ظاهری در درایور لیفتراک برقی بعنوان سوییچر اصلی بصورت تخت گرد یا تریستور سیمی یا کاملا سفارشی ساخته شده اند.

در خصوص تعمیر لیفتراک برقی تریستوری لازم به ذکر است. در همه مارکها وارد گردیده اند و جز درخواست کننده های معمول خدمات میباشند.

لیفتراک برقی تویوتا تریستوری و لیفتراک برقی کاترپیلار تریستوری و لیفتراک برقی یال تریستوری و لیفتراک برقی تریستوری فیات و لیفتراک برقی لنسینگ و لیفتراک برقی اشتیل تریستوری و لیفتراک برقی لینده تریستوری و… جز مشتریان خدمات قطعات و تعمیرات میباشند.

مزایا درایور تریستوری در لیفتراک برقی:

1- حرکت تناسبی

2- جهت تعمیر لیفتراک برقی تریستوری از سیستم خطایابی ساده استفاده شده. البته گاها که تعمیر لیفتراک برقی را آسان تر مینماید.

3- کم شدن استفاده از کنتاکتورها زیرا حرکت تناسبی از تریستور نشات میگیرد.

4- تعبیه شدن آپشن جهت خصوصی سازی حرکت و بالا بری

5- حفاظت از زیرسیستم در برابر باطری آسیب دیده.

معایب استفاده از درایورهای تریستور تریستوری در لیفتراکهای برقی::

1- تریستور المانی میباشد که اگر فرایند کنترل آن ناقص صورت پذیرد. بدون کنترل تمام توان باطری را بر روی الکتروموتورها انتقال میدهد. که از نظر ایمنی بسیار خطرناک میباشد.

2- با توجه به فرکانس پایین سوییچ آن صدای آن به گوش میرسد که آزار دهنده میباشد.

3- در حال حاضر این درایورها منسوخ شده اند و هیچ پشتیبانی از آنها صورت نمیپذیرد.

4- تنها جهت راه اندازی الکتروموتو های DC استفاده میگردد.

نمایندگی باطری های EXIDE انگلیس با برند تجاری ESPEX

شرکت فورک لیفت باطری نمایندگی باطری های EXIDE انگلیس با برند تجاری ESPEX می باشد . شرکت forkliftbattery  که در زمینه واردات باطری 6 ولت 225 و باطری 8 ولت 180 آمپر و دیگر باطری ها در ولتاژ مختلف در ایران فعالیت دارد.

فورک لیفت باطری تامین کننده انواع دکل لیفتراک برقی مفتخر است به اطلاع برساند در راستای گسترش فعالیت های خود و پاسخگویی به نیاز مشتریان، واردات و فـروش از محل موجودی انواع باطری لیفتراک برای لیفتراک های مختلف را در دستور کار قرار داده و همچنین قادر به پذیرش سفارش مدل های خاص مورد نظر مشتریان محترم با شرایط ویژه نیز میباشد.

خواهشمند است جهت درخواست خرید تجهیزات مورد نظر برای لیفتراک خود  و خرید باطری لیفتراک برقی فرم را بصورت کامل تکمیل نموده تا کارشناسان تجهیز بالابر جهت مشاوره در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

شرکت فورک لیفت باطری  آماده همکاری با شما عزیزان و مشاوره تخصصی توسط مشاوران مجرب شرکت می باشد . جهت خرید باطری لیفتراک با ما فورک لیفت باطری تماس بگیرید.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.