خانه / باطری لیفتراک / نکات مهمی که قبل از خرید باطری لیفتراک

نکات مهمی که قبل از خرید باطری لیفتراک

عنوان اصلی این مقاله  که نکات مهمی که قبل از خرید باطری لیفتراک است می توانست. به این صورت هم باشد: چگونه از پرداخت هزینه مجدد برای خرید باطری لیفتراک خود جلوگیری کنیم ؟: زمانی که مشتری بدون هیچ آگاهی.و مشاوره تخصصی اقدام به خرید یک باطری لیفتراک ارزان قیمت و بی کیفیت می نماید.،بی شک خرید یک باطری دیگر گریبان این مشتری خواهد شد .

یکی از اصلی ترین و مهمترین گزینه ها برای انتخاب و خرید باطری لیفتراک برقی مناسب و با کیفیت ،مشاوره تخصصی و صحیح در این امر مهم می باشد.که در همین راستا شرکت فورک لیفت باطری.با اتکاء کارشناسان فنی خود در خصوص مشاوره خرید باطری لیفتراک.در خدمت شما مشتریان محترم می باشد.

لذا خواهشمند است قبل از پرداخت هزینه های بالا جهت خرید.باطری لیفتراک ،چند نکته مهم از نحوه انتخاب باطری مناسب برای لیفتراک برقی خود. از کارشناسان ما به صورت رایگان مشاوره بگیرید.

نکات مهمی که قبل از خرید باطری لیفتراک باید بدانید!

در مرحله اول مشخصات فنی لیفتراک خود را جمع آوری کنید.(مارک،مدل،و تناژ دستگاه )برای مثال آیا باطری مورد نظر می تواند.ولتاژ و آمپر دستگاه شما را تامین کند ؟ شما می توانید این اطلاعات دقیق را از فروشنده و یا نمایندگی لیفتراک خود سوال کنید.

امپر ساعت های مختلف با توجه به نوع دستگاه استفاده کننده ،مطمئن شوید. که باطری لیفتراک برقی شما چند ولت و چند آمپر ساعت است. چرا که انتخاب اشتباه می تواند آسیب جدی به لیفتراک شما وارد کند .

ابعاد باکس فلزی خود را حتما بدانید.(طول و عرض و ارتفاع/ داخل به داخل و بیرون به بیرون )

نکات مهمی که قبل از خرید باطری لیفتراکظرفیت باطری و یا آمپر ساعت پاطری لیفتراک برقی چیست ؟

میزان ظرفیت آمپر ساعت در باطری فعلی خود را بررسی کنید .برای قدرت و ساعت کارکرد دستگاه ،باطری خود را فول شارژ نمائید.و یک مقایسه با باطری قبل یا همان باطری فابریک دستگاه خود انجام دهید.

حداقل وزن باطری لیفتراک را مشخص کنید! برای پیدا کردن حداقل وزن باطری لیفتراک برقی خود می توانید.به کاتالوگ و یا رهنمای لیفتراک مراجعه و یا از فروشنده لیفتراک دریافت کنید .چرا که نصب باطری با وزن کم و یا زیاد باعث بوجود آمدن مشکلات جدی برای لیفتراک برقی می شود .

نوع اتصال (پیچی/سربی)و موقعیت اتصالات و نحوه بستن کابل ها را بررسی کنید.

باطری درون چه باکسی قرار می گیرد ؟کابل باطری تا چه حد باید باشد ؟

 • زمانی که شک دارید،کابل های بلند تر را انتخاب نمائیید.
 • نام تجاری باطری و محل تولید آن را بررسی کنید .
 • حتما از فروشنده مدارک قانونی مربوط به اصالت باطری لیفتراک برقی خود را بخواهید .
 • حتما باطری لیفتراک برقی را با یک ضمانت نامه یا گارانتی معتبر خریداری کنید و شرح گارانتی را مطالعه کنید .

چه شرایطی شامل گارانتی می شود ؟

هر چه مدت گارانتی طولانی تر باشد بهتر است .اطمینان حاصل کنید که نحوه رسیدگی به گارانتی چگونه است ؟ آیا می بایست باطری برای سرویس به محل فروشنده ارسال کنید و یا فروشنده می تواند در زمان خرابی باطری لیفتراک برقی یک کارشناس فنی به سایت شما ارسال نمائید.

نکات آموزشی :

آیا باطری نیاز به آب مقطر دارد ؟

باطری لیفتراک برقی نیاز به آب دیونیزه یا همان آب مقطر خالص به طور منظم را دارند.آب مقطر خالص از مواد فعال باطری لیفتراک محافظت می کند .اگر مقدار آب مقطر کم شود ،ماده فعال خشک و شکننده می شود .که این کار سبب می شود تا عمر مفید باطری لیفتراک کاهش پیدا کند .و در نتیجه باعث خرابی سلول های باطری شود .

باطری های تعمیر شده یا همان استوک (باطری لیفتراک دست دوم ) بسیار ارزان تر است از باطری های نو هستند اما برای ساعت کاری بالا مناسب نیستند .چرا که باطری لیفتراک نو و فول شارژ شده می تواند یک شیفت کاری را پشتیبانی کند و به همین دلیل ،باطری های بازسازی شده فقط برای عملیاتی با حجم و ساعت کارکرد پایین مورد استفاده قرار دارد.

توجه :

آیا از سالم بودن شارژر باطری لیفتراک برقی خود اطمینان دارید ؟

متاسفانه یک شارژر باطری لیفتراک 48 ولت با هر نوع باطری 48 ولت سازگار نیست .به طور مشابه ،اکثر شارژر ها را نمی توان از یک ولتاژ به دیگری تبدیل کرد .اگر درحال حاضر شارژر باطری لیفتراک برقی دارید،اطلاعات دقیق آن را بررسی کنید و با تامین کننده باطری خود صحبت کنید که ایا این شارژر برای این نوع باطری مناسب است یا خیر ؟

دستورالعمل های عمومی استفاده از باطری لیفتراک

 • هرگز از باطری لیفتراک زمانی که دیگر عمر مفیدش تمام شده استفاده نکنید .
 • از اتصالات کوتاه و ایجاد جرقه اجتناب کنید:
 • از تماس فلز با ترمینال ها خودداری کنید
 • وقتی که روی باطری کار می کنید از ابزاری استفاده کنید که دسته های عایق شده داشته باشد .
 • هرگز از انگشتر،زنجیر مچی ،ساعت یا زنجیر فلزی در هنگام کا ربا باطری استفاده نکنید .
 • باطری ها را حداقل یکبار در هفته بازرسی کنید و مطمئن شوید :
 • سطح الکترولیت در هر سل بالای صفحات و جدا کننده است .

کلیه اتصالات برقی روی باطری ،بین سل ها ،انتهای کابل ها و سوکت اتصالات سالم هستند .عایق کابل باطری ،پین اتصال سوکت های اتصالات به کابل های باطری وصل شده باشد .و کابل های شارژر فرسوده ،خراب یا اکسیده نباشند .

کلیه اتصالات مناسب ،سفت و تمیز در سر جای خود هستند و اتصال موثر برقرار خواهند کرد .عایق های بین اتصالات و ترمینال های سل ها در موقعیت خود هستند .زمانی که باطری لیفتراک را تمیز می کنید از پارچه کتان مرطوب استفاده کنید .برای فهم ساده تر باید از دستورالعمل های پیشگیرانه نمادین که روی باطری نصب می شود و یا به شکل یک دستور العمل محل شارژ باطری استفاده کرد .

 

بیشتر بخوانید:خدمات احیا و تعمیر باطری لیفتراک برقی

 

شرکت فورک لیفت باطری  آماده همکاری با شما عزیزان و مشاوره تخصصی توسط مشاوران مجرب شرکت می باشد . جهت خرید این دستگاه و لوازم جانبی آن با ما فورک لیفت باطری تماس بگیرید.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.