خانه / باطری لیفتراک / اهمیت نظافت و پاکیزگی مراکز تجاری

اهمیت نظافت و پاکیزگی مراکز تجاری

اهمیت نظافت و پاکیزگی مراکز تجاری -مجتمع های تجاری و تفریحی از مهم ترین اماکن عمومی پر رفت و آمد هستند که روزانه افراد زیادی جهت خرید، تفریح یا انجام امور اداری به این مراکز مراجعه می کنند. نظافت و پاکیزگی پاساژها و مجتمع تجاری می تواند یکی از مهم ترین عوامل در جذب مردم باشد. بدون شک افراد مختلف خرید از مراکز تمیز و بهداشتی را به محیط های آلوده و آشفته ترجیح می دهند.

از آنجایی که رفت و آمد در این مراکز بسیار زیاد است، میزان اهمیت تمیزی آن نیز به همین نسبت افزایش می یابد و به دنبال آن فرآیند تمیز کردن محیط های تجاری شلوغ با استفاده از روش های معمول و متداول نتیجه ای مثبت و قابل قبول نخواهد داشت. به همین دلیل است که، بهترین روش برای تمیزی این مراکز، استفاده از روش نظافت صنعتی مراکز تجاری می باشد که در آن به وسیله تجهیزات مکانیزه نظافتی، تمامی بخش های یک محیط تمیز و پاکیزه می گردد.باطری لیفتراک برقی

اهمیت نظافت و پاکیزگی مراکز تجاری

مراکز تجاری از جمله مکان هایی می باشند که، به دلیل رفت و آمد زیاد افراد مختلف باید به طور مداوم هر بخش نظافت و شستشو شود. استفاده از انواع دستگاه های نظافت صنعتی در این مراکز می تواند از بهترین گزینه های نظافتی محسوب شوند. قطعا مکان هایی که افراد زیادی در آن رفت و آمد دارند، بیشتر از دیگر مکان ها آلوده می شوند و به طبع به نظافت اصولی تر و بهتری نیز نیاز دارند. زیرا هر چه آلودگی های این مراکز بیشتر باشند، امکان انتقال آن میکروب به افراد و بیمار کردن آن ها بیشتر خواهد بود.

از طرفی نظافت، زیبایی و شفافیت در کسب و کار تجاری یکی از راه های جلب رضایت مشتری و جذب هر چه بیشتر آن به شمار می آید. اما طبیعتاً به دلیل گستردگی فضا، نظافت مراکز تجاری، کاری زمان بر، پر هزینه و دشوار خواهد بود و علاوه بر آن نیاز به نیروی کار بیشتری دارد. اما در چنین موقعیتی بهره مندی از دستگاه های نظافت صنعتی مراکز تجاری مانند اسکرابر صنعتی ، سوییپر، جاروبرقی آب جمع کن و … می توانند بسیار مفید و کارآمد باشند. از طرفی امروزه شرکت های خدماتی بسیاری نیز با به کار گرفتن افراد متخصص و دستگاه های پیشرفته، آماده خدمت رسانی به مکان های بزرگ هستند تا در هر لحظه محیطی پاکیزه و امن برای حضور مشتریان فراهم گردد.


انواع مراکز تجاری که تمیزی آن ها اهمیت دارد؟

از مهم ترین و شلوغ ترین مراکز تجاری می توان به مجتمع تجاری و فروشگاه های زنجیره ای اشاره نمود. اقشار بسیاری از خدمات این مراکز استفاده می کنند؛ به همین دلیل باید به تمیزی این مکان ها اهمیت زیادی داد. نظافت صنعتی مراکز تجاری پاسخگوی همه نیازهای نظافتی یک مجموعه وسیع است و شاید این فضاها به اندازه کارخانه ها و صنایع آلودگی و آلاینده نداشته باشند، اما قطعا با توجه به گستردگی فضا، آلودگی های محیطی، سرویس های بهداشتی، تاسیسات، کف، سطوح ناهموار، پله ها و …. از جمله مواردی می باشند، که نیازمند نظافت و تمیزی هستند. از طرفی بهره مندی از تجهیزات نظافت صنعتی مراکز تجاری این مزیت را دارد که از خرابی کفپوش ها و به طور کلی سطوح دیگر جلوگیری نماید و مصرف آب و مواد شوینده را کاهش دهند.


کاربرد تجهیزات مکانیزه نظافتی در مراکز تجاری -بخش های مهم در نظافت صنعتی مراکز تجاری

– در اماکن عمومی، هر فضایی که احتمال حضور مشتریان در آن وجود داشته باشد،‌ باید همواره در شرایط پاکیزه و ایمن قرار داشته باشد، زباله بر روی زمین و در گوشه و کنار باقی نماند و کف پوش ها باید کاملاً تمیز و درخشان باشند.

– همچنین فضاهای باز و محوطه ها نیز برای تفریح و استراحت مردم در نظر گرفته شده اند و تفاوتی ندارد محیطی باز باشد یا سرپوشیده، در هر حالت باید تمیز و پاکیزه بمانند.اهمیت نظافت و پاکیزگی مراکز تجاری

– رستوران ها و کافی شاپ های مجتمع های تجاری باید به طور ویژه نظافت گردند، زیرا مواد غذایی ارتباط مستقیمی با سلامت انسان ها دارند و همه بخش ها از سطوح کف گرفته تا تجهیزات و دیوارها نیز باید از هر گونه آلودگی به دور باشد.

– سرویس های بهداشتی از دیگر بخش های مهم نظافتی در مراکز تجاری می باشند که سرعت انتشار آلودگی در آن بسیار بالا بوده و همواره باید تمهیدات نظافتی اختصاصی و پیوسته برای آن اندیشیده شود.

– پارکینگ مراکز تجاری از دیگر بخش هایی است که آلوده می شود و امکان نظافت آن توسط تجهیزات مکانیزه به آسانی فراهم می باشد.

جاروبرقی صنعتی مراکز تجاری – چگونگی نظافت صنعتی مراکز تجاری

دستگاه های مختلفی هستند که برای نظافت صنعتی مراکز بزرگ مانند کارخانه ها و مراکز تجاری مورد استفاده قرار می گیرند و هر یک از این ماشین آلات مکانیزه دارای ویژگی های خاصی هستند که با توجه به آن ها کاربرد دارند. در ادامه به معرفی دستگاه های مورد استفاده در نظافت صنعتی مراکز تجاری، خواهیم پرداخت.اهمیت نظافت و پاکیزگی مراکز تجاری

– اسکرابر صنعتی : یکی از دستگاه های پر کاربرد در حوزه نظافت صنعتی مراکز تجاری دستگاه اسکرابر یا کف شوی صنعتی می باشد؛ اسکرابر صنعتی برای شستشوی سطوح کف و خشک کردن هم زمان آن در نظافت صنعتی مراکز تجاری به کار می رود. کف شوی صنعتی قدرت مانور و انطباق پذیری بالا دارد و بنابراین با سهولت بر روی زمین حرکت کرده و آن را شستشو می دهد. نوع دستی زمین شوی صنعتی برای شستشوی سطوحی که پهنای کمتری دارند و امکان قرار گیری دستگاه های بزرگ روی سطوح وجود ندارد، بسیار مناسب است. مدل های سرنشین دار نیز جهت شستشوی سطوح وسیع استفاده می شود.

جاروبرقی صنعتی : دلیل محبوبیت نظافت صنعتی مراکز تجاری با دستگاه های مکانیزه، ویژگی های منحصر به فردی است که ارائه می دهند. جاروبرقی های صنعتی یا جاروهای آب و خاک از دیگر دستگاه های مورد استفاده در نظافت صنعتی مراکز تجاری بوده که به منظور جمع آوری انواع زباله جامد و حتی مایع به کار می رود.

سوییپر : دستگاه سوییپر یا جاروی محوطه برای نظافت محوطه ها بسیار کاربردی است. مکانیزم این دستگاه در نظافت صنعتی مراکز تجاری، به گونه ای می باشد که هر گونه آلودگی ریز و درشتی را جمع آوری نموده و در مخزن خود نگه می دارد. این دستگاه ها در مدل های دستی و خودرویی ارائه شده اند و دستگاه های خودرویی بیشترین کاربرد را دارند. از آنجایی که استفاده از این دستگاه می تواند وسیع ترین فضاها را نیز تمیز کند، بهترین گزینه برای نظافت محوطه های آلوده در مجتمع های تجاری به حساب می آید.

پولیشر : پولیشر صنعتی جهت جلادهی و درخشنده ساختن سطوح سنگی و سرامیکی کاربرد دارد و به همراه واکس های مخصوص زیبایی و جلای خاصی به این کفپوش ها می بخشد.اهمیت نظافت و پاکیزگی مراکز تجاری

واترجت صنعتی : یکی دیگر از بخش های بسیار مهم در مراکز تجاری نماها، المان های زیبایی مانند آب نما ها و به طور کلی محوطه مراکز می باشد. استفاده از نظافت صنعتی مراکز تجاری در این بخش ها بسیار مهم است و دستگاه واترجت صنعتی یا کارواش صنعتی برای شستشوی نما، تاسیسات، محوطه، آبنما و … کاربردهای بسیار زیاد و عملکرد فوق العاده دارد که می تواند در زیبا نگه داشتن مراکز تجاری و حفظ جذابیت آن بسیار موثر باشد.

شرکت فورک لیفت باطری  آماده همکاری با شما عزیزان و مشاوره تخصصی توسط مشاوران مجرب شرکت می باشد . جهت خرید باطری لیفتراک با ما فورک لیفت باطری تماس بگیرید.

باطری 6 و 8 ولتی

باطری های 6 و 8 ولتی این باطری ها از نوع سرب اسیدی و قابلیت دشارژ تا 80 درصد ظرفیت باطری که از این رو به انها Deep cycle هم گفته میشود.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.